Taormina: Co vidět a nevynechat

Last updated on 25/10/2020

Z Katánie je to co by kamenem dohodil do městečka Taormina. Taormina je historické město, které rozhodně má co nabídnout. Pro nás je to jedno z nejkrásnějších měst na Sicílii.

Město se táhne od Jónského moře až na horu Monte Tauro. Zvláštností města je lanovka, která spojuje pobřeží (místní letoviska a pláže) s vrcholem hory, kde se nachází historické centrum. 

Jak se dostat do Taormini a kde parkovat

Do Taorminy se dostanete celkem pohodlně vlakem nebo autem. Auto je pohodlnější, protože se nebudete muset vázat na další dopravní spoje, ale…všechno jde. Autem je do historické části města zakázán vjezd, ale najdete zde několik placených parkovišť, kde autíčko můžete bezpečně nechat. Do centra města jezdí každou chvilku zdarma veřejná doprava. My jsme využili parkoviště “Parcheggio Lumbi”. Autobus nás odvezl téměř před bránu města Porta Messina. 

TIP: Pokud budete cestovat vlakem doporučujeme hledat jízdní spoje na trenitalia.com

Procházka městem. Co určitě nevynechat.

Řecké divadlo Teatro Grecko

My jsme prohlídku historické části zahájili u brány Porta Messina, která otevírá slavnou ulici Corso Umberto. Na konci ulici najdete naopak bránu Porta Catania. Po chvíli jsme se dali doprava na ulici Via Teatro Greco a kolem náměstí Piazza Emanuele došli až k divadlu. Jedná se o druhé největší divadlo na Sicílii (hned po tom v Syrakusy) s průměrem 120 metrů. Pro mě bylo toto divadlo asi to nejkrásnější, co jsem na Sicílii viděla. Historikové předpokládají, že divadlo bylo původně postaveno jako Řecké, později však přestaveno Římany. Římani ozdobili divadlo typickými sloupy a přidali sochy. Využívali ho také ke gladiátorským hrám a bojům. Specifické je jeho umístění vysoko nad mořem. Očarovaly mě výhledy na Jónské moře, nedalekou Etnu, paláce a kamenné domy města. Dnes se stále pořádají v divadle představení. Mít více času, určitě bych neváhala na nějaké představení zajít.. A neváhejte ani vy, pokud budete mít tu možnost. 🙂 

Výborná granita v Bam baru

Našim dalším cílem byl Bam bar, kde jsme si vychutnali kávu a skvělou granitu. Podobá se ledové tříšti, ale na Sicílii je mnohem chutnější. Vyrábí se z čerstvého ovoce a můžete si ji vychutnat v různých příchutích. Já jsem ji na Sicílii zkusila několikrát, ale ta v Bam bar byla jednoznačně nejlepší. Sicilané si ji dává nejčastěji ke snídani společně se sladkou brioškou. 

Slavná ulice Corso Umberto

Odtud jsme se proplétali uličkami až k hlavní ulici Corso Umberto. Tady najdete spouuustu butiků, kaváren, restaurací, barů a paláců. Určitě se zastavte u paláce Corvaja z normanského období. Určitě neminete kostel Santa Catarina nebo San Guissepe, galerie a muzea. Ulici uzavírá náměstí Piazza IX Aprile s výhledem na hrad. Já mám na Itálii nejradši ty úzké uličky, ve kterých se člověk může proplétat i několik hodin. Toho nemám nikdy dost. Pokud chcete poznat historii města, můžete si zaplatit prohlídky i s průvodcem. Zajděte si do místního informačního centra (u brány Messina), kde si můžete vybrat prohlídku dle vašeho výběru.

My jsme procházku zakončili obědem kousek od brány Catania s výhledem na moře. Chtěli jsme si užít i trochu místních plážích. K těm se dostanete buď zmiňovanou lanovkou, pěšky, hromadnou dopravou a nebo sjedete pod kopec autem. 

Taorminské pláže

Pláže se nachází po celém pobřeží. Nejblíže je pláž Isola Bella a Mazzaro. My jsme si vybrali Isola Bella. Říká se jí “perla Středomoří”. Nachází se u ní stejnojmenný ostrůvek, který byl prohlášen v roce 1998 jako přírodní rezervaci. Když budete mít dlouhou chvíli, můžete ho jít prozkoumat. Je spojen tenkým pruhem pláže, který mizí a znovu se objevuje podle přílivu a odlivu moře. Čistá místní voda dovolí šnorchlování i potápění. Pláž je oblázková. Vemte si tedy něco pohodlného na ležení. Díky tomu, že je pláž dobře dostupná pro všechny, je tady i hodně lidí. Věřím tomu, že přes den je problém najít místo na ležení. 🙂 

Pokud hledáte klidnější pláž, zkuste nedaleké pláže Giardini Naxos, Mazzaro, Letojanni, Villagonia nebo Spisone. Více můžete najít na stránkách města Taorimina

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *