Kde právě jsme a co zažíváme?

2020
09/03/2020

Trek k horské chatě Refugio Frey

Boty na treku Refugio Frey
Druhý pokus treku na Refugio Frey vyšel. 🏠 Ráno jsme vyrazili pešky z parkoviště směrem k horské chatě. Na začátku cesta vedla nad jezerem pěknou pěšinkou, která se postupně měnila v lesní cestu do kopce. 🗻 Ale stálo to za to. Výhledy od horské chaty na okolní kopce a jezero byly opravdu nádherná. A tak Peťa mrkla do mapy a dostala super nápad. „Co kdybychom nešli stejnou cestou, ale vzali to ještě tady na vyhlídku a přes lyžařské středisko zpět?“ Cesta po hřebenu byla fakt parádní, ale když něco vede skrz lyžařské středisko, neznamená to nic dobrého. Cesta pod lanovkou je vždycky náročná, ať už jdete dolů či nahoru. Nakonec jsme se nemohli dočkat konce a našeho dalšího ubytování.
08/03/2020

Nedělní odpoledne s výletem na Cerro Campanario

Výhled z Cerro Campanario

Neděle. V plánu byl celodenní výšlap k horské chatě Refugio Frey. Nástupní místo na trek je u lyžařského střediska Villa Catedral. Nějak se nám ten den nechtělo a tak jsme začali pátrat po tom, jestli náááhodou nejede nahoru i lanovka. ⛷ Že bychom se nechali vyvést. Ale nenašli jsme, všude bylo mrtvo. Tak jsme zvolili plán B -> válecí den. To pro nás znamená najít pěkné místo, pověsit houpací síť, uvařit oběd, dát si sprchu a flákat se. 🕸🚿🏖 Vyšli jsme se alespoň na nedaleký kopeček Cerro Campanario s krásným výhledem na jezera.

07/03/2020

San Carlos de Bariloche

Vyhlídka na okruhu Circiuto Chico

Z východního pobřeží jsme přejeli zpět k Andám. Tentokrát do města Bariloche, které nám trochu připomnělo outdoorové městečko Pucón v Chile. Hned první den jsme vyrazili na kola, protože jsem chtěli zažít trochu něco jiného. 🚵‍♀️ Je tady známý okruh Circiuto Chico, který vede kolem jezer, lesů a krásných výhledů. Bohužel jsme si ho moc neužili. Davidovi se v polovině trasy povedlo utrhout řetěz na kole (to jsou ty silný nohy) a tak bylo po srandě. 😲 Na mým kole musel dojet zpět do půjčovny, aby poslal „záchranáře“ s autem. Já jsem se mezi tím prošla pár kilometrů pěšky. No, tu nejlepší vyhlídku jsme museli nakonec dojet autem. No, zažili jsme něco jiného. 🙃

01/03/2020

Za zvířátkama na Península Valdés

Zvířátka na Península Valdés

Našim cílem bylo dojet k poloostrovu Valdés, kde jsme se těšili na rypouše a tuleně. Po příjezdu jsme se dozvěděli, že kromě nich můžeme vidět i kosatky, které připlouvají lovit tuleně „zevlující“ u břehu. Od té doby, jsme se těšili hlavně na to, jak uvidíme Williho. Bohužel jsme se nedočkali. I tak byl pohled na odpočívající zvířata moc pěkný.

29/02/2020

Parque Nacional Punta Tombo

Tučňák - Punta Tombo

Na východním pobřeží Argentiny toho moc není. Měli jsme před sebou dlouhé několikahodinové přejezdy v krajině, kde za 300 km potkáte jen lamu, ale lidi žádné. Jedno zpestření tam však bylo. Punta Tombo je známé díky tučňákům. 🐧 V parku jsou vystavěné dřevěné chodníčky, které vás dovedou až k pláži, kde můžete pozorovat stovky tučňáků. A je to opravdu zážitek. 🐧

24/02/2020

Digitální nomádění v Río Gallegos

Z Ohňové země míříme do Argentiny. Do Chile se vrátíme zase až za pár měsíců, ale to se mrkneme do severní části. 🇨🇱Pomalu se loučíme i s Patagonií, kterou necháváme za zády a míříme směr Bolívie přes Argentinu. 🇦🇷 Patagonie nám dala zabrat. Počasí v Patagonii se hodně mění. Z krásného slunečného dne se rázem stane den plný deště a hlavně větru. Což nás v autě tak trochu unavilo. Člověk si nemůže ani v klídečku uvařit, sednout si a vychutnat si okamžik. A tak jsme se plácli přes kapsu a zaplatili si ubytování ve městě Río Gallegos v Argentině. 🏡 Tentokrát jsme se rozmazlili moc pěkným bytečkem jen pro nás. Žádný hostel. A bylo to žůžo labůžo. Po dvou měsích života v autě jsme si to vážně užili.

22/02/2020

Tierra del Fuego

Tierra del Fuego

Tierra del Fuego je jediný národní park v Ohňové zemi. My jsme se tam jak jinak než vydali, protože právě zde teprve končí cesta – pravý konec světa. Můžete si tady nechat dát razítko do pasu, že jste tu byli. 💮 Je tady pár tras, které lze jít. My jsme (tedy jedna půlka výpravy) se vydali na tu nejtěžší, které slibovala nejlepší výhledy. A taky že jo. Ty panoramata, hory, jezera, oceán. To vážně stálo za to. Jeden z nejkrásnějších denních treků v Patagonii.

21/02/2020

Ushuaia – konec světa

Ushuaia - konec světa

Jsme tam! Na konci světa ve městě Ushuaia. 💪 ✅ Dál už to nejde, teď už jen cestou necestou na sever. Ohňová země je krajina, kde bychom žít nechtěli. V podstatě se tu nachází jen jedno větší město Ushuaia, které je ale docela turistické, protože zde kotví záocenáské lodě. 🛳 Turisti vyráží do nedaléko parku Tiera del Fuego, kde se můžou vydat na nějaký ten trek. Ale to dělá jen málo kdo. Rozhodně ne ti, kteří cestují v zaoceánské lodi. To je trochu jiná sorta lidí.

20/02/2020

Hraniční přechod Chile -> Argentina

Po Torres del Paine jsme si to namířili do Ohňové země. Čekal nás opět přejezd hranic Chile -> Argentina. Tak trochu už jsme očekávali nějaké nepříjemnosti, ale světe div se. Nic se nedělo. Tentokrát po nás nechtěl nikdo ani papír od PDI ani nám nevyhodil jídlo. Tak nám trochu přijde, že v tom mají zmatek a sami neví, co mají po lidech chtít. 🙂

19/02/2020

Cesta skrz park

Salto Grande

Do Puerto Natales jsme se vraceli vedlejší cestou, které vede skrz park Torres del Paine. Cestou jsme se zastavili u pár vyhlídek a vodopádu Salto Grande.